FİNANS ÇEVİRİSİ

Finans çevirisi, bankacılık, ekonomi ve finansal konulardaki metinlerin, kaynak dilden hedef dile çevrilmesi anlamına gelir. Tercümanın konu ile ilgili mesleki deneyime sahip olan bir profesyonel olması önemlidir. Finans dilinin anlaşılması zordur ve dikkatli olunması gereken pek çok kavrama sahiptir.

FINANSAL ÇEVİRİSİNİN İÇERİĞİ
Finans çevirisi, konusu ve önemi itibariyle konunun profesyonelleri tarafından yapılmalıdır. Finans çevirisi sonrasında da metin, editörler tarafından sıkı bir denetim sürecinden geçer. Finans çevirisi yapılabilmesi için tam hâkimiyet gerekir. Genellikle bankacılık konusunda, metinlerde yapabilecek hataların büyük cezalara sebep olur ve çevirinin kusursuz yapılması gerekir.

FİNANS ÇEVİRİSİNE KİMLER İHTİYAÇ DUYAR?
Genellikle bankalar, sosyal güvenlik kurumları, kurumsal şirketler ve tüzel kişiler finansal çeviriye ihtiyaç duyar.

FİNANS ÇEVİRİSİ NELERİ KAPSAR?
Finans çevirisi, konusu ve önemi itibariyle konunun profesyonelleri tarafından yapılmalıdır. Finans çevirisi tam olarak cevap verilebilmesi için öncelikle çevirmen tarafından tercüme işlemi yapılır, sonrasında da metin, editörler tarafından denetim sürecinden geçer.


Finans alanında tercüme hizmeti almak ve tüm finans çevirilerinizi yaptırmak isterseniz : 0312 395 68 60 numaralı telefonumuzdan veya This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

392.Cadde. No:1/27. Başak Plaza.
İvedik Organize Sanayi Bölgesi. Ostim.
Yenimahalle / Ankara

Telefon : 0312 395 68 60

Fax : 0312 395 68 60

E-Posta : info@kocertercume.com