0312 395 68 60

MÜŞTERİ İLETİŞİM HATTI

bandANASAYFA » HUKUKI-TERCUME

Tercüme Detay

|Hukuki Tercüme|


Hukuki Tercüme
Hukuki bir değer taşıyan bütün resmi ve gayri resmi Türkçe evraklarınızın farklı dil metinlerine çevirisi yapılarak istenilen konuya aktarılmasına hukuki tercüme denir. Hukuki tercümeniz yargı önünde kurum ve kuruluşunuzu ya da sizi bağlayan bir dosya niteliğinde olduğundan diline çevrilecek hukuki tercüme hususunda çok özenle ve dikkatli olarak tercümenizin hatasız ve zamanında çevrilmesi için alanında uzman, güvenilir, hukuki donanıma sahip tercüme yapan bilir kişiler ve özenle çeviri yapan bir firmadan hizmet almak isterseniz dilinde çeviri yapan tercüme büromuzdan hukuki tercüme hizmeti alabilirsiniz.
Hukuk Tercümesinin Önemi;
Hukuki metinlerin profesyonel şekilde tercüme edilmesi, ileride olası tercüme hatalarının oluşmasına engel olması ve dolayısıyla önemli maddi manevi oluşabilecek kayıpların önüne geçilebilmesini sağlamaktadır.  Hukuki tercüme projeler, uzun senelerdir bu alanda deneyim sahibi tercümanların olmasının yanı sıra hukuk bilgisine sahip ve bu alanda eğitim almış tercümanlar tarafından gerçekleştirilir.
Hukuki Tercümede Uzmanlık Alanlarımız;
Ceza Hukuku,  Deniz Hukuku,  Hukuk Felsefesi,  İdare Hukuku,  Anayasa Hukuku,  Avrupa Birliği Hukuku,  Borçlar Hukuku,  İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku,  Kamu Hukuku,  Medeni Hukuk,  Mülk Hukuku,  Sözleşme Hukuku,  Şirketler Hukuku,  Ticaret Hukuku,  Uluslararası Kamu Hukuku ve ergi Hukuku gibi birçok dile tercüme yapılması gereken veya Türkçe diline çevirisi yapılması gereken tüm hukuk alanlarında tercümelerinizi hukuk tercümesi yapan kendi alanlarında uzmanlaşmış çeviri kadrosuyla üstleniyoruz.
Hukuk Çevirilerde Uzman Tercüman Seçimi;
Koçer tercüme bürosu tüm hukuki metinlerinizi, bünyesinde barındırdığı uzman hukuk tercümesi yapan hukukçularına büyük bir titizlik içerisinde çevirisini yaptırmaktadır.  Hukuki metinlerin sonuçlarının maddi külfet ve hukuki yaptırımlar getirdiğini yapılan maddi hataların bedelinin bazen çok ağır sonuçlara yol açtığını bilmektedir. Tercüme Büromuz hukuk tercümesinin uzman hukukçuları,  metnin çevrileceği dili çok iyi bilirler, ayrıca o ülkenin hukuki konularına da son derece hâkimdirler.
Hukuki alanda gerçekleştirilen tercüme projeleri genel olarak kanun ve yönetmelikler, mahkeme kararları, ihale dosyaları, hukuki yazışmalar, vekaletnameler, sözleşmeler, beyannameler, iş teklifi ve patent başvuruları, vb. konularında gerçekleşmektedir.
 

KOCER TERCüME

HIZLI MENÜ

HİZMETLERİMİZ

BİZE ULAŞIN